Czym jest?

Sangre de Drago, znane pod nazwą "smocza krew",  jest od wieków znanym, naturalnym środkiem o szerokiej gamie zastosowań, używanym  przez  plemiona Amazonii. Rdzenni mieszkańcy Peru wykorzystują  tę czerwoną żywicę, aby leczyć rany, owrzodzenia skóry, otarcia, pęcherze, zadrapania, skaleczenia, ukąszenia lub użądlenia.
W bardzo krótkim czasie na skórze, tworzy sie ciemna warstwa ochronna a krwawienie, świąd i ból zatrzymuje się w ciągu kilku minut. Obrzęk, zaczerwienienie i ból są zredukowane, a gojenie się ran zostaje wielokrotnie przyspieszane przez wspomaganie produkcji  kolagenu. Mieszkańcy Amazonii używają Sangre de Drago doustnie w postaci rozcieńczonej przy zapaleniu błony żołądka, wrzodach żołądka, infekcjach układu pokarmowego, zapaleniu okrężnicy i by pozbyć sie pasożytów oraz by uszczelnić dziury w ścianach jelit, spowodowane na przykład przez grzyby czy pasożyty.

Jak jest zdobywane?

Sangre de Drago jest to wysokie drzewo, które znajduje się w lasach deszczowych Amazonii. Czerwoną, ciekłą żywicę uzyskuje się przez nacięcie w korze, podobnie jak przy zbiorze kauczuku, nacina sie korę drzewa w kształcie litery V, dzięki czemu sok spływa w dół i tak jest zbierany.

Składniki Sangre de Drago

Sangre de Drago zawiera alkaloidy, szczególnie silne składniki taspiny (o działaniu przeciwzapalnym, ułatwia gojenie się ran, owrzodzeń, stosowana w leczeniu dermatoz, grzybic i opryszczki), ochronne polifenole oraz inne cenne związki chemiczne. Wśród składników odnaleźć można oligomery, lignany,  dimetylocedruzyne ( o działaniu przeciwzapalnym i regeneracyjnym), diterpeny (o działaniu przeciwzapalnym i antybakteryjnym), różne garbniki, oraz proantocyjanidyny (znane również jako OPC), w ilosci ponad 90%. OPC jest jednym z najsilniejszych naturalnych przeciwutleniaczy - około 50 razy bardziej skuteczny od witaminy E i 20 razy bardziej skuteczny od witaminy C.

Działanie i korzyści?

Smocza krew jest doskonałym środkiem przeciwzapalnym, zarówno do zewnętrznego jak i do wewnętrznego użytku. Działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe. Smocza krew wykorzystywana jest równiez do produkcji wysokiej jakosci kosmetyków, do pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Można ją stosować do leczenia wrzodów żołądka, przewlekłego zapalenia błony śluzowej żołądka, zapalenia skóry, marskości wątroby oraz chorób reumatycznych. Pomaga również w leczeniu trądziku i wzmacnia układ odpornościowy organizmu. Żywica już dawno udowodniła swoją przydatność w przypadku biegunki, owrzodzeń i krwawień. Jest stosowana również w postaci kropli do oczu, płynu do płukania ust oraz past do zębów. Zasłynęła również jako środek hamujący krwawienie w czasie porodu i ciężkiego krwawienia miesiączkowego. Chińczycy używali żywicy także do leczenia raka szyjki macicy.

Właściwości:

• Zawiera substancje o właściwościach antyseptycznych, zmniejsza stany zapalne
• Redukuje swędzenie w przypadku alergicznych reakcji skórnych i ukąszeń owadów
• Hamuje krwawienia
• Przyspiesza regenerację skóry, tworzy film ochronny na skórze
• Wspomaga gojenie się ran i wpływa na zmniejszenie blizn, wspiera powstawanie kolagenu
• Leczy potówki
• Poprawia zaburzenia skóry (egzemy)
• Zapobiega mutacjom w komórkach, hamuje wzrost guzów
• Wspomaga leczenie hemoroidów Pomaga przy skaleczeniach wewnątrz jamy ustnej


Wskazane również przy

- Neuropatii cukrzycowej
- Biegunkach podróżnych (hamuje biegunki)
- Wrzodach
- Zespole stopy cukrzycowej
- Przy białaczce
- Zespole jelita wrażliwego
- Chorobach wirusowych, w tym AIDS


Pić od 10 -15 kropli dziennie (maksymalnie 25 kropli ) na czczo rozcieńczone w wodzie lub soku. Do dawki dochodzi się stopniowo zaczynając pierwszego dnia od 3 kropli a następnie każdego dnia zwiększając o 2-3 krople.
Do płukania gardła, czy jamy ustnej stosuje się 5 kropli rozcieńczonych w około 50 ml wody.

Nalezy przechowywać szczelnie zamknięte w chłodnym miejscu oraz chronić przed światłem.